Hanácká národní výstava Brno - 3.1.2015

04.01.2015 19:27

Tak máme za sebou s Annie první výstavu ve třídě mladých, kde už se tedy normálně hodnotí. Ač to někdo možná nepochopí, převažuji pocity kladné a spokojenost nad výsledkem. 

Po příchodu vidím, jak to již je taky zvykem, manžele Filípkovi a hned je jdu pozdravit a popřát vše nej a pevné zdraví v tomto roce. Než složím holčičce bedýnku, vidím přicházet Vláďu Dobrovolného s manželkou a tak se samozřejmě usídlíme hned vedle nich. Potvrzuje se mi, že Annie je z těch fen jak se říká "K princeznám se nečuchá!". Nejen Andyho z Divoké vody, kterému se ona velice lící, ale následně i Morrise z Chotára, kterému koluje v krvi živelná slovenská a polská krev, ihned usměrňuje do správných "končin" a svoji prdýlku nechává nedotčenou:-)))) No ale to jen pro zpestření ...

Potom, co v našem kruhu udělají úspěšně své finální zkoušky nový rozhodčí z exteriéru pro skupinu IV. FCI, začne posuzování v kruhu. Rozhodčí je pan Šlapanský (pro mě neznámá  osoba stejně jako 80% ostatních rozhodčích). První jdou všichni králičí jedinci a poté již jdou na řadu dlouháni standard. Fenečky zde v podstatě skoro nejsou, dvě ve třídě dorostu (chybí jim bohužel P1, jinak velmi pěkné), dvě třída mladých a jedna třída otevřená. Annie je posouzena jako fena se standartní hlavou, oko tmavé, 7.10kg, standartní osrstění červená s příměsí černé, ovšem nekorektní krok pánevních končetin a výsledek tak velmi dobrá 1. Mě to ovšem radost nekazí jelikož tento výsledek nám stačí k tomu, abychom mohly následně absolvovat bonitaci.

Bonitace proběhne s výsledkem 2b/P4/5 - DLS, kandidát chovu! Tedy kromě sbíhavých pánevních končetin v hleznech (označení P4), vše OK! Teď již můžeme pilně zapracovat na loveckých vlohách a výcviku, abychom brzy splnily i ostatní dvě podmínky uchovnění. Doufám, že se mi povede Annie brzy rozhlásit, jelikož jak moji kamarádi ví, je to jediný, ale podstatný problém, který máme:-( Z norování strach nemám vůbec (snad jen z přílišné chuti do něj v přírodě).

Foto bohužel není žádné...ale stejně bych to holčičce jen kazila, tak až z nějakých zkoušek!