Víkend 7.6.2014 - 8.6.2014

10.06.2014 15:34

(27.6.2014 - doplněna fotogalerie z Kochánek, zdroj fotek Bc. Markéta Chodilová)

Tento víkend jsme strávily společně s holkama v té nejlepší společnosti - mezi jezevčíky a jejich páníčky. Zajely jsme si na víkend do obce Kochánky, která se nachází mezi Starou a Mladou Boleslaví, tedy žádný kousek z našeho bydliště, ale holky to zvládly na výbornou.

V sobotu jsme se zúčastnily akce pořádané Středočeskou pobočkou klubu chovatelů jezevčíků nazvané "Den s jezevčíkem". Holky si zde mohly vyzkoušet tzv. jezevčí coursing a jezevčí dostihy. Musím uznat, že i přes úmorné vedro mě moje starší holčička Beky přesvědčila, že v ní dříme skutečně lovec s velkou vášní a vytrvalostí. Anýsek si vše spíše zkoušela pod dozorem Beky, případně i její asistencí, ale myslím, že na 5.měsíční štěně je to šikulka. Bekynka si završila své snažení prolítnutím nory tak, jak je jejím zvykem (velice rychle a hlasitě:-)) a Any aby nezůstala pozadu, si pročichala při otevření poklopů první část nory až po první kotel. Tady na ní zavrčela celkem velká a ostrá liška (já teda kdysi ani na ZN nebo při trénincích mladé Beky podobnou neviděla) a Any se řídila heslem "moudřejší ustoupí" a celý úsek vzorně vycouvala:-))

V neděli jsme se zúčastnili s Any klubové výstavy a holčička moje malá (nebo spíše mladá;-)) mi udělal radost. Pan rozhodčí Jan Coufal jí ohodnotil známkou VN1 - velmi nadějná 1 a na závěr dostala "Nejlepší štěně výstavy".