Intercanis 21.6.2014

24.06.2014 07:35

Tuto sobotu jsem po skoro celých dvou víkendech věnovaných jezevčí části rodiny musela vynahradit také vše svému skvělému muži a dceři. Jelikož naše "hlava rodiny" vyslovila přání, udělat zase trošku na našem starém a neustále se měnícím domečku, vymyslela jsem plán, jak vypadnout na celý den z domu a Toničce ukázat také zase něco jiného, než jen rozmanité druhy skluzavek a prolízaček....

Vydali jsme se podpořit všechny přátele, které potkáme na mezinárodní výstavě Intercanis 2014, konané v Brně na výstavišti. Věděla jsem určitě, že zde bude Zdenka Leonhardtová se svou krásnou a pohodovou fenkou hladkosrstého jezevčíka Brendou a taky jsem si dohledala v seznamu vystavovatelů, že by se tam měla také objevit má spolužačka z mysliveckého kurzu Janča se svou fenou výmarského ohaře:

Elly Feebee od Potoka Kačáku - výborná 2

 

Po příchodu do pavilonu B nás ovšem odchytl úplně někdo jiný a musím říci, že to pro mě bylo příjemné "překvapení". Překvapení proto, že jsem neočekávala setkání s lidmi, které jsem poznala teprve týden před výstavou na Memoriálu Františka Vysloužila a už vůbec ne, že se ke mě budou mít oni. Tou první osobou z citovaných byl Radek, který se účastnil výstavy se svým svěřencem drsnosrstého jezevčíka (jméno jsem si prostě nezapamatovala, omlouvám se!;-)) Nutno říci, že si ho naše Tonička chtěla hned brát domů a když mrknete na jeho výraz, ani se jí nedivím ... drahoušek jako jeho "vůdce":-)

Hlavní náš cíl byl ovšem podpořit naši novou kamarádku Zdenku L. v tom, aby dosáhla na tomto "vyšším" typu výstavy co možná nejlepší ocenění pro Brendu - celým jménem Brenda Bella Morawia. Kdo Brendu už někdy viděl na výstavě (tak jak já v Kochánkách) ví, že je to absolutně pohodová fena, která se nenechá nějakou atmosférou výstavy absolutně rozhodit a uklidňuje tím i svou paničku;-). Výsledek byl dle očekávání nás všech, co se Brenda líbí a myslím že i k maximální spokojenosti paničky:

Brenda Bella Morawia - V1 CAC, CACIB, CAC CMKU, BOB, BIG II.

Určitě stojí také za zmínku velice pěkný výsledek feny hladkosrstého jezevčíka standard plným jménem Rebeca z Poschingeru, majitelé manželé Filípkovi, která si mimo jiné odvezla krásné třetí místo mezi veterány prvního dne výstavy.

MOC VŠEM GRATULUJI!

 

PS:a opět obdivuji všechny, co nemají výstavy jako své hobby, že to jsou schopni se svými miláčky absolvovat a mě to dodává jistou odvahu do budoucna. Nemít tam sebou dceru a nepotkat Radka, nechápu, co tam dělám déle než hodinu:-)