KV Jevíčko 3.8.2014

27.08.2014 07:28

Tak konečně jsem se dostala k doplnění pár informací o tom, co jsme zatím podnikly s holkama v srpnu. Jako první "akce" nás čekala klubová výstava jezevčíků, kam jsem se rozhodl s Any jít, i když byla ještě v kategorii dorostu a tím pádem nás nemohlo čekat žádné důležité hodnocení pro její doufám budoucí uchovnění. Jevíčko máme doslova za kopcem (tedy spíše za dvěma) a já hlavně věděla, že se zde potkám se všemi kamarády z výcvikového tábory a nejen z něj.

Tentokrát nás chtěli podpořit i Ladík s Toničkou, i když upřímně myslím, že se jim budou pěsti držet lépe někde, kde není tolik lidí atp.. Dlouhání mají to štěstí, že je jich většinou nejméně a díky tomu jdou ve svém kruhu jako první. My feny:-)))) musíme ovšem i přes zásady slušného chování dát přednost psům a pak hurá na to. I když jsme šly s Any celkem brzo, stihlo se ze sekundy na sekundu zhoršit počasí natolik, že už při snaze o chůzi v kruhu nám uhodil hrom a Any to trošku rozhodilo. Zápis diktovaný paní rozhodčí se už stihl pouze pod přístřeškem stejně, jako dalších několik desítek minut, při průchodu neskutečné přeháňky. Průtrž byla vydatná a doprovázená i pro mě "horským větrem" ošlehané lezkyně překvapivě silným vichrem, který nenechal na svém místě nic, co nedrželi minimálně dva lidé! Tady mi nedá si trošku nepřihřát polívčičku nad povahou mé Any, která se zatím zdá býti velmi nebojácná a pro budoucí uplatnění v praxi super. Pod přístřeškem rozhodčích se nás choulilo k sobě více, z toho asi 6 psů a musím říct, že jediná Any nejevila o probíhající "peklo na zemi" kolem nás sebemenší zájem.

Hodnocení pro mě bylo vod Slovinského hosta, paní rozhodčí Damjana Žnidaršič-Švegelj velmi příjemné, stejně jako paní rozhodčí sama. Na to, že to prostě v kruhu vůbec neumíme, nás ohodnotila opět známkou VN1 - velmi nadějná 1 (slovní hodnocení v tabulce na kartě Any). V závěrečných soutěžích jsme již neměli moc šancí. Dorost feny měl 7jedinců, Any byla jasně nejmladší, a nejméně vyvinutou srstí, nejhorším předvedení od paničky a hlavně největší macek:-D Na závěr dávám video pro pobavení s názvem "Jak to nemá vypadat ve výstavním kruhu" (až přijdu na to jak ho zmenšit, aby se nahrálo:-)

 

 

Na konci měsíce září si to půjdeme snad již lépe vyzkoušet poprvé do třídy mladých na Moravskoslezskou národní výstavu v Brně, tak držte pěsti! Vzala jsem si k srdci všechny rady, zejména paní Kretkové (od nichž pochází tatínek Any), která nás v Jevíčku taky u kruhu podporovala, za což děkuji!