Naháňka MS Býkovice - 12.12.2014

16.12.2014 06:21

Tak se nám daří být s Beky každý víkend na nějaké akci. Jsem moc vděčná, že mě moji přátelé a kamarádi s myslivecké branže začínají vnímat jako někoho, komu mohou zavolat a nabídnout mu účast na honech, naháňkách atp. i s mojí zlatou holčičkou a brzy snad i s Any.

Tentokrák jsem konečně mohla využít pozvání od mého kolegy z práce, který je zároveň předseda MS v Býkovicích a tak jsem to neměla ani ráno daleko. V 8:30 sraz v Býkovicích a dle mého očekávání jsem se zde potkala také hned se čtyřmi kolegy z mysliveckého kurzu. Jsem moc ráda, že právě s těmito lidičkami, kteří mi také nejvíc seděli během jarní teoretické části! Po kratším přesunu, kam mě vzali již Petra se Zoranem svým přeci jen terénějším autem, bylo zahájení a přesun k rozestavění do první leče.

Beky mě hned na začátku lesa začala větřit a já taky hned po vypuštění a jejím vzorném hlášení uviděla liščí stopy. Je pravda, že jediné, co lze rozeznat při jejím hlášení je liška a divočák, kdy ten svůj pisklavý soprán přeci jen trochu změní do nižších tónin. Jinak musím říci, že po předchozím týdnu, byla terénem i tempem tato naháňka opravdu příjemnou procházkou jak pro mne, tak Beky. Na konci první leče jsme se dozvěděli od střelců, že jim tam prošlo asi 11kusů černé, padlo asi 6 ran. Jeden ze střelců tam měl také svého NÁDHERNÉHO bavorského barváře a tak se šel podívat po barvě. našel lože a volal tedy na Romana, že jde...já poprosila Romana, jestli by počkal na mne a šli bychom po něm až sami s Beky....vím že už to není úplně naostro, ale Beky si barvu vypracovala úplně sama, krásně, bez chyby a dovedla nás neomylně k selátku! Kdo chce, může si její výkon zpochybnit, ale nejen já ji pochválila....jen ta její rychlost na barvě je ukrutná a budu to muset nějak brzdit, jinak si já jako vůdce brzy něco zlomím:-))))

Následovala příjemná svačina, a druhá leč, která ač terénem  poněkud zarostlejší, přesto proti minulému týdnu opět průchodná...holt ten sever Moravy je "Mordor" jak jej od jisté doby nazývám a platí to i na naháňky:-D)))

 

PS: doufám, že mě jistá osoba ještě někam pozve, po této poznámce;-)