Návštěva Annie u maminky a brášky

24.03.2015 18:09

Poslední víkend v únoru nám s Annie vyšlo již dlouho plánované setkání s její maminkou Dianou z Nýdku a bráškou Artem z Veverčích zahrad no a samozřejmě v neposlední řadě také s panem chovatelem, a myslím, že mohu s klidným svědomím napsat našim kamarádem a rádcem hlavně na poli mysliveckém. Dlouho mě mrzelo, že setkání neproběhlo již mnohem dříve... ovšem teď to byl "dar z nebes", a to nejen pro mne, ale hlavně také pro Annie!

Tento víkend kromě možností obou stran byl také super v tom, že jsem měla týden před zkušebními střelami v kurzu a jak byl rok dlouhý, nešáhla jsem si vůbec na zbraň. No ale postupně....

V sobotu hned po skončení vyuky v mysl. kurzu mě přímo v Boskovicích vyzvedl Ladík se vzorně nabaleným autem dle mých ranních pokynů. Nutno vytnout poklonu, že skutečně nezapomněl na nic, co jsem mu řekla a napsala a dokonce nabalil i Toničku a obě holky:-))))) To že jsem zapomněla dát do své lovecké brašny píšťalku už byla má klasická chyba a nemohla jsem čekat, že to bude Ladík kontrolovat...Kolem druhé hodiny jsme dorazili do Hranic k babičce, kde zůstavala ta početně větší část výpravy - Ladík, Tonička a Bek (jelikož ta by byla bohužel v plánovaném výcviku navíc..). Já dala kafíčko a vyrazila s Annie směr Jezdkovice.

Po příjezdu jsme nechali psí smečku, ať se pořádně vyběhá a seznámí, napřed jen bráška Art, pak mamina Diana která přípomněla Annie jak se má chovat slušná dcera k mamči a že zuby na ni ukazovat určitě nebude..a už vůbec ne na jejím území;-) Annie si během chvilky pobíhání na zahradě všimla také poněkud nezvyklých "domácích mazličků", které maji Šnajderovi na "zadní zahradě"... a tady se tam hlasitost kupodivu projevila, stejně jako je tomu u obůrky s prasetem! Jenže ta hlasitost na stopě a hlavně na zaječí, to je prostě náš velký problém, který jsme dojeli řešit také sem...

Jak se pesani vyběhali, šli jsme s Jirkou k nim do domu a začali si povídat o všem možném i nemožném z mysliveckého světa .. já se snažila vzpomenout na vše, co mi kdy nebylo během kurzu jasné a ujasnit si to s člověkem, kterého si jako myslivce (i jako člověka;-)) vážím a věřím v jeho znalosti v tomto směru. Po nějaké té hodince či dvou (čas celkem utíkal) mi byla poskytnuta vynikající večeře v podobě jeleního guláše,  který do mě zajel jak šunka do jezevčic:-) Ještě než se nám jídlo ohřálo Jirka donesl brokovnice, abych si je mohla několikrát po sobě zkusit rozložit a složit a vůbec si zbraň chytnout do ruky.

Druhý den jsme měli domluvenou návštěvu honiteb u bažantnice Albertovec, kde bylo tolik zaječí zvěře, že jsem vůbec nechápala...a Annie taky ne! Rozjezd byl pozvolný - teda co se týká zmíněné hlasitosti - výdrž té mojí malé ďáblici rozhodně nechybí! No u asi osmého zajíce se ozvalo pár štěknutí a poté..světe dív se, když vypíchla asi 12.-15. zajíce přímo před sebou následovalo hlášení kontinuální, krásné, výrazné..no přesně jak bych si přála! Těžko odhadovat, zda šlo o spojení únavy a bezmoci při snaze zajíce doběhnout, nebo o vypíchnutí přímo před sebou...každopádně cílený výsledek v podobě prvního hlášení na zaječí se dostavil!

Po obědě a vyložení Annie s Artem (který byl jako hodný brácha Annie v bažantnici fandit) u Jirky na zahradě, jsme vzali brokovnici a jeli na jejich místní střelnici, kde čekal "výcvik" zase mne. Bylo mi zopakováno to hlavní pro bezpečné zacházení se zbraní a brokovnice vražena do ruky, ať se snažím na stanovený terč... Nebylo to tak hrozné, ale je fakt, že držet zbraň po roce ve mne opět vyvolalo mé pocity absolutního respektu ze zbraní vůbec. Byla jsem velmi vděčná, že mi to Jirka umožnil a bylo to pro mne moc důležité, mít možnost vystřelit si a vůbec manipulovat se zbraní s někým s kým se člověk necítí vystresovaný a hlavně mu věří!

Závěrem mohu jen říci, že ten den a půl na severu Moravy byl pro mne a moji mladou holčičku velmi přínosný a důležitý a těším se na další setkání, které věřím proběhne nejpozději na ZV na začátku května, i když ta hlasitost u Annie je opravdu tvrdý oříšek...

Zleva: Annie, Art, Diana (všímáte to vzorné odložení Annie;-))